Praha.cz

 
Drahé krémy dnes už nahrazují vitamínové injekce
Pátek, 28. srpen 2015 11:34
Mediestetik

Kůže obličeje a dekoltu je v létě vystavena silnému působení slunce, chlóru z bazénů nebo soli v moři. Aby se ještě během podzimu správně regenerovala, je potřeba ji dopřát náležitou péči. Mnoho žen namísto luxusních a drahých krémů dnes už ale upřednostňuje drobné miniinvazivní metody, jakou je třeba mezoterapie.


Mezoterapie je minimálně invazivní postup, při němž se speciální léčivé roztoky aplikují mikroinjekcemi do střední vrstvy kůže.

"Nejúčinnější metodou hydratování a vyživení pokožky nejen po opalování je hloubková hydratace formou mezoterapie, kdy se výživné látky dostávají do hlubších vrstev kůže a tu pak hydratují zevnitř. Tak výrazných výsledků nedosáhnete žádným krémem," uvedla MUDr. Helena Reisingerová, korektivní dermatoložka pražské kliniky estetické medicíny Mediestetik.


Léčebné roztoky obsahují vysoké koncentrace vitamínů, aminokyselin a koenzymů. Tyto látky mají zásadní význam pro regeneraci.  Do koktejlu pro mezoterapii patří vitaminy (A, C, E, D vitamíny skupiny B, PP, atd.), stopové prvky (Co, Ni, Zn, Si), kyselina hyaluronová, složky zlepšující mikrocirkulaci a tok lymfy. Koktejly se vždy vybírají individuálně pro každého pacienta.


MUDr. Reisingerová

Fotopopisek: MUDr. Helena Reisingerová, korektivní dermatoložka kliniky Mediestetik


Fotoautor: Mediest.cz.Drahé krémy dnes už nahrazují vitamínové injekce